تاثیر سبک زندگی در کاهش خطر سرطان پروستات

 

به گزارش مجله پزشکی مادر، تحقیقات تازه دانشمندان نشان می دهد که سبک زندگی مردها در کاهش خطر سرطان پروستات ، تاثیر چشمگیری دارد. همانطور که می دانیم سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان های مردان است و همه ساله جان بسیاری را می گیرد.

این مطالعات نشان می دهند که افزایش فعالیت بدنی و نیز نوع تغذیه ، تاثیر زیادی دارد. البته از قبل می دانستیم که این دو عامل در ارتقای سلامت کلی افراد و تقویت سیستم ایمنی آنها و نیز کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان ها موثرند.این تیم تحقیقاتی برای این آزمایش، از سیستم رتبه بندی گلیسون – Gleason – و تغییرات میزان آنتی ژن پروستات یا  PSAدر خون استفاده کرده اند.

مجموعا 2212 بیمار سیاه پوست و سفید پوست ، که بین 40 تا 70 سال سن داشتند ، در این تحقیقات همکاری داشته اند.

به گزارش مجله پزشکی مادر،این تیم تحقیقاتی در یافته است که مصرف بیش از 500 گرم (نیم کیلوگرم) گوشت قرمز در هفته و یامصرف روزانه بیش از 125 کیلوکالری ،سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان پروستات می گردد.با آنکه بیشتر مردان رد معرض این نوع سرطان قرار دارند، ولی کم تحرکی و نوع تغذیه باعث تشدید آن می گردد.حتی مردانی که به سرطان پروستات دچارند با انجام ورزش های مناسب و کنترل تغذیه خود، بهتر می توانند با آن مبارزه کنند.

تحقیقات دیگری نیز که قبلا نتایج آنها در نشریه کانسر- CANCER – چاپ گردیده اند، این مطلب را تایید می کنند.

مهندس ابراهیمی، مجله پزشکی مادر
منبع: medicalnewstoday.com

 پر بیننده ترین اخبار

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه

تبلیغ پاپ آپ

©2020 شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، مجله پزشکی مادر، شریک سلامت جامعه ایرانی است.