زندگی سالم مانع ۴۰درصد سرطان ها می شود

 

 

کارشناسان می گویند که یک سبک زندگی سالم تر می تواند از هر ده مورد ابتلا به بیماری سرطان مانع چهار مورد آنها شود، که این در بریتانیا شامل حال حدود ۶۰۰ هزار نفر خواهد بود.

به گزارش مجله پزشکی مادر به نقل از بی‌بی‌سی، تازه ترین ارقام از مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا نشان می دهد که سیگار کشیدن بزرگترین علت خطر ابتلا به سرطان است و پس از آن تغذیه ناسالم قرار می گیرد. این موسسه خیریه مردم را ترغیب کرده که در اهداف خود برای سال جدید سلامت را مد نظر قرار دهند.

کاهش مصرف الکل و ورزش منظم جزو این توصیه هاست.

براساس آمارهای مربوط به سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در بریتانیا بیش از ۳۰۰ هزار مورد سرطان که علت آن کشیدن سیگار شناخته می شد ثبت شد.

عوامل اصلی خطر سرطان

۱۴۵ هزار مورد دیگر سرطان در این مدت به تغذیه ناسالم، از جمله مصرف بیش از حد مواد پردازش شده، مرتبط شناخته شد.

از این میان ۸۸ هزار مورد سرطان به چاقی مفرط و ۶۲ هزار و ۲۰۰ مورد به مصرف الگل گره زده شد.

آسیب دیدن پوست در اثر تابش نور خورشید و عدم تحرک جسمی کافی هم از دیگر عوامل خطر ابتلا به سرطان شناخته شد.

پروفسور مک پارکین آمارشناس مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا در دانشگاه کوئین مری لندن گفت: "دیگر تردید خیلی کمی هست که بعضی گزینه های خاص در سبک زندگی می تواند تاثیری بزرگ بر خطر سرطان داشته باشد، و تحقیقات در اطراف جهان جملگی به مجموعه ثابتی از عوامل کلیدی اشاره دارد."

"البته در تعطیلات کریسمس همه از کمی شیرینی و تنقلات اضافه لذت می برند بنابراین ما نمی خواهیم پای سیب و شراب را ممنوع کنیم اما الان وقت خوبی برای فکر کردن به شروع عادات سالم در سال ۲۰۱۵ است."

به گفته او دنبال کردن یک سبک زندگی و عادات سالم کسی را علیه سرطان بیمه نمی کند اما خطر آن را کم می کند.

مجله پزشکی مادر

 پر بیننده ترین اخبار

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه

تبلیغ پاپ آپ

©2019 شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، مجله پزشکی مادر، شریک سلامت جامعه ایرانی است.