پندار 1: ورزش کردن در زمان های خاصی، کالری بیشتری می سوزاند.

شاید بدنتان کالری بیشتری بسوزاند، اما این قضیه در زمان استراحت نیز صادق است. اصل مهم در کاهش وزن مقدار کلی کالری هایی است که در طول شبانه روز می سوزانید، هر چه بیشتر و سخت تر ورزش کنید، کالری بیشتری می سوزانید. پس وقتی در باشگاه هستید، بیشتر کار کنید.

پندار 2: تمام چربی ها و کربوهیدرات ها بد هستند.

یک بدن سالم همواره به مقدار معینی کربوهیدرات و چربی نیاز دارد، البته تا هنگامی که آنها از نوع سالم هستند. کربوهیدرات های سالم و مناسب از غلات سبوس دار و سبزیجات بدست می آید؛ و چربی های سالم نیز از روغن های اشباع نشده مانند روغن زیتون، ماهی و بذرک تامین می شوند، که همگی دارای اسید های چرب امگا-3 هستند. این نوع کربوهیدرات ها و چربی ها نه تنها مواد غذایی اصلی به شمار می روند، بلکه به متابولیسم بدنی شما نیز کمک بزرگی می کنند؛بعلاوه کلسترول  بد (LDL  ها) و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهند.

پندار 3: رژیم های ضد هوس به شما کمک می کند وزن کم کنید.

چه دوری از آب میوه ها باشد، یا رژیم سخت سوپ کلم یا هر رژیم غلط دیگر، شما باید این را بدانید که با این راه های میانبر و فریبنده که همگی نیز موقتی اند، به جایی نمی رسید و باید به یک روش سالم و بی خطر زندگی روی آورید.

گروه ترجمه مجله پزشکی مادر،محمد ابراهیمی
منبع: webmd.comپر بیننده ترین اخبار

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه

پر بیننده ترین اخبار (2)

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه

    تبلیغ پاپ آپ

    ©2020 شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، مجله پزشکی مادر، شریک سلامت جامعه ایرانی است.